Przejdź do treści

Z przyjemnością informujemy, iż projekt LIFE13NAT/PL/000009, LIFEDrawaPL został nagrodzony w konkursie organizowanym w ramach międzynarodowej konferencji poświęconej łączności rzek (Fish Passage 2020)

Konferencja Fish Passage 2020 gromadzi ekspertów, menedżerów i interesariuszy z całego świata w celu omówienia pilnych kwestii dotyczących ekohydrauliki, ekohydrologii i problemów związanych z migracją ryb, rozwiązań w tym zakresie  oraz przyszłych kierunków badań.

Coroczne wydarzenie ma na celu intensyfikację badań i tworzenie profesjonalnych sieci kontaktów oraz stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów w dziedzinie gospodarowania zasobami wodnymi.

Projekt LIFEDrawaPL miał zostać oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji Fish Passage 2020 w Lizbonie. Niestety ze względu na utrzymującą się sytuację pandemii tegoroczna konferencja została odwołana.

Pomimo to, Kapituła konkursu w tegorocznej edycji Fish Passage 2020 zdecydowała przyznać nagrodę realizowanemu przez nas projektowi  LIFE13 NAT/PL/000009. Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce„.

Nagroda w konkursie jest dla nas dużym wyróżnieniem zwłaszcza, że Komitet oceniający (The Fisheries Engineering and Science Project Award Task Group) poszukiwał projektów wykorzystujących najnowszą wiedzę w przywracaniu drożności rzek oraz do poprawy stanu siedlisk i gatunków zagrożonych.

Informacja o nagrodzie dostępna jest pod linkiem: http://fishpassage.umass.edu/distinguished-project-award

Niewykluczone, iż związku z odwołaniem tegorocznej  konferencji w Lizbonie w najbliższym czasie projekt zostanie zaprezentowany podczas serii webinarów organizowanych przez organizatora konferencji.

Informacja o projekcie została wyemitowana w telewizji ogólnopolskiej w programie Teleexpress.

Link poniżej (od 9 min. 50s) – zachęcamy do obejrzenia relacji

https://vod.tvp.pl/video/teleexpress,22042020-1700,47386861


Projekt „Active protection of water-crowfoots habitats and restoration of wildlife corridor in the River Drawa basin in Poland / Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”.

Projekt LIFE13 NAT/PL/000009 pn. „Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”, LIFEDrawaPL jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu LIFE + oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Beneficjent projektu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
ul. Teofila Firlika 20, 71-637 Szczecin
tel.: 91 43-05-200, fax: 91 43-05-201
sekretariat.szczecin@rdos.gov.pl
Biuro Projektu pok. 205 (II piętro)
tel. 91 43 05 222 lub 91 43 05 214
life.drawa.szczecin@rdos.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress