Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie ma przyjemność zaprosić do udziału w dwudniowych warsztatach pn. „Działania dla ochrony siedliska rzek włosienicznikowych realizowane w dorzeczu Drawy w ramach LIFE13 NAT/PL/000009, jako przykład dobrych praktyk renaturyzacji rzek żwirodennych”.
Warsztaty organizowane są ramach projektu LIFE13 NAT/PL/000009 „Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”, LIFEDrawaPL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Nadrzędnym celem projektu LIFEDrawaPL jest poprawa stanu środowiska obszarów Natura 2000 obejmujących dorzecza Drawy, Radwi i Grabowej, w których ekosystemy wodne i od wód zależne stanowią przedmioty ochrony. Podjęte działania wspierają również proces wypełnienia zobowiązań Ramowej Dyrektywy Wodnej, tj. dążenie do osiągnięcia dobrego stanu wód i ekosystemów od nich zależnych. Warsztaty mają na celu zaprezentowanie wyników projektu w odniesieniu do stanu ekologicznego siedliska 3260 Nizinne i podgórskie rzeki ze zbiorowiskami włosieniczników (Ranunculion fluitantis) oraz warunków bytowania ryb i minogów – gatunków charakterystycznych dla tego siedliska.
Warsztaty teoretyczne połączone z częścią terenową będą doskonałą okazją do dyskusji nt. problemów w gospodarowaniu środowiskiem wodnym, potrzeb oraz możliwych ścieżek współdziałania w tym zakresie.
Termin warsztatów: 25-26.11.2021 r.
Miejsce warsztatów: Pałac Siemczyno, Siemczyno 81 78-551 Siemczyno
Program warsztatów
Formularz zgłoszeniowy
Zasady bezpieczeństwa
Oświadczenie o stanie zdrowia
Udział w warsztatach jest nieodpłatny!
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: life.drawa.szczecin@rdos.gov.pl do dnia 17 listopada 2021 r.
Liczba miejsc jest ograniczona!
O udziale w warsztatach zadecyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń!
Potwierdzenie udziału zostanie wysłane uczestnikom, którzy zakwalifikują się do udziału w warsztatach na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.
Dodatkowych informacji udzielają:
- p. Aneta Radecka tel. 91 43 05 214, kom. 733 606 245
- p. Beata Gąsiorowska: tel. 91 43 05 222, kom. 733 600 838.
Dodatkowe informacje organizacyjne
- Organizatorem warsztatów jest: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, ul. Teofila Firlika 20, 71-637 Szczecin;
- Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne i obejmuje:
- udział w zajęciach,
- wyżywienie oraz nocleg dla chętnych osób w pokojach 2 osobowych,
- przejazd autokarem w ramach części terenowej w dniu 25 i 26.11.2021,
- Część terenowa warsztatów wymaga zabrania ze sobą wygodnego obuwia. Nie przewiduje się ciężkich warunków terenowych.
- Organizator nie pokrywa kosztów związanych z dojazdem uczestników do miejsca organizacji warsztatów.
- Organizator nie pokrywa kosztów noclegu na dzień przed warsztatami, ale może dokonać rezerwacji noclegu w imieniu uczestnika pod warunkiem wskazania informacji w formularzu zgłoszeniowym.
- Organizator nie pokrywa kosztów dodatkowych usług hotelowych, np. basen, sauna, spa, udostępnienie w pokojach mini-baru, płatnej telewizji, krajowych i zagranicznych rozmów telefonicznych, etc.
- Liczba miejsc jest ograniczona. Zakwalifikowanie uczestnika do udziału w warsztatach będzie następować na podstawie kolejności otrzymania zgłoszeń. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane uczestnikom, na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.
- Zgłoszenie w formie skanu podpisanego formularza należy przesłać na adres e-mail: life.drawa.szczecin@rdos.gov.pl najpóźniej do dnia 17 listopada 2021 r. Oryginał podpisanego zgłoszenia należy dostarczyć najpóźniej w dniu warsztatów.
- W dniu warsztatów uczestnik ma obowiązek dostarczenia podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa podczas warsztatów oraz oświadczenia o stanie zdrowia.