Przejdź do treści

Pole biwakowe w Złocieńcu przekazane Burmistrzowi

W dniu 17 października 2016 w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, Wydziale Spraw Terenowych w Złocieńcu, miało miejsce symboliczne przekazanie kluczy Pola Biwakowego wybudowanego w ramach projektu LIFE przez RDOŚ. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie, Radosław Grzegorczyk przekazał Burmistrzowi Złocieńca, Krzysztofowi Zacharzewskiemu klucze do pomieszczeń w budynku toalet. W ramach inwestycji wykonano szereg budowli, od ciągu pieszo jezdnego, poprzez scenę po „Hubertówkę”, wiaty „Brda” oraz budynek socjalny.  Łącznie teren nad Drawą przy ulicy Połczyńskiej zmienił się z zaniedbanej łąki w świetnie wyposażone miejsce dla kajakarzy, ale także miejsce do realizacji dużych imprez. Założono w projekcie, że dzięki takim inwestycjom turyści kajakowi chętniej odwiedzą ten i inne poza parkowe odcinki Drawy, odciążając nieco jej najpopularniejszy dziś, cenny odcinek na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego.  Odciążenie tego odcinka to jeden z celów projektu „Czynna ochrona siedlisk włosieniczników w dorzeczu rzeki Drawa”, jako wysoce pożądane zmniejszenie zagrożenia zniszczeń powodowanych masową turystyką. Odrębną kwestią jest dążenie do wyposażenia miejsc postojów kajakarzy w niezbędną infrastrukturę, taką jak toalety, ale także miejsca do odpoczynku.

Dyrekcja RDOŚ wraz z zespołem Życzy Wszystkim użytkownikom udanych pobytów na złocienieckim biwaku.


Projekt „Active protection of water-crowfoots habitats and restoration of wildlife corridor in the River Drawa basin in Poland / Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”.

Projekt LIFE13 NAT/PL/000009 pn. „Czynna ochrona siedlisk włosieniczników i udrożnienie korytarza ekologicznego zlewni rzeki Drawy w Polsce”, LIFEDrawaPL jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu LIFE + oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Beneficjent projektu

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
ul. Teofila Firlika 20, 71-637 Szczecin
tel.: 91 43-05-200, fax: 91 43-05-201
sekretariat.szczecin@rdos.gov.pl
Biuro Projektu pok. 205 (II piętro)
tel. 91 43 05 222 lub 91 43 05 214
life.drawa.szczecin@rdos.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress